Program Mieszkanie Plus coraz bardziej uwidacznia się w polskich miastach. W Łodzi ma być realizowany za pośrednictwem Widzewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które ma udostępnić w ciągu roku aż 40 nowych mało-powierzchniowych lokali mieszkalnych.
Celem programu budownictwa mieszkaniowego jest stworzenie tanich i komfortowych lokali mieszkalnych, które pozwolą osobom mniej zamożnym zrealizować swoje marzenie o mieszkaniu. O rozwoju sektora mieszkaniowego łódzkiej aglomeracji mówi się od dawna ze względu na rosnący popyt i coraz większe potrzeby społeczne.
Inwestycje tego typu cieszą się ogromnym zainteresowaniem społecznym. Rok temu w budynku WTBS przy ul. Wysokiej 25/27 przygotowano mieszkania, które szybko znalazły chętnych. Kolejnym miejscem na budowę WTBS ma być ul. Wysoka 30, gdzie zaplanowano około 40 mniejszych mieszkań, które świetnie sprawdzą się dla młodych ludzi rozpoczynających naukę w Łodzi. Niskie koszty wynajmowania dają szanse na lepszy start znacznie większej grupie młodych osób. Jednopokojowe mieszkania to obecnie główny kierunek budowy Widzewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jednak w planach są również mieszkania dwupokojowe oraz trzypokojowe, a także budowa parkingu, aby rodziny z dziećmi także mogły skorzystać z atrakcyjnej cenowo opcji.
Warto nadmienić, że w Łodzi poza ulicą Wysoką, budynki w ramach programu Mieszkanie Plus powstały przy ul. Rogozińskiego 15 oraz Objazdowej 17. Koszt najmu w WTBS oscyluje w granicach 20-30 proc. wartości lokalu, natomiast stawka za czynsz wynosi 13 zł za metr kwadratowy. Inwestycja przy ul. Wysokiej 30 ma rozpocząć się latem 2018 roku. Jej ukończenie zaplanowano w 2019 roku. Koszt budowy szuje się na ponad 7 mln zł. Lokatorzy do WTBS wybierani się przez specjalną komisję po uprzednim wypełnieniu niezbędnej ankiety. Konieczne jest również spełnienie wymogów co do dochodu na osobę. Dopiero wtedy kandydatura będzie rozpatrywana i można liczyć na przydział mieszkania.