Ładne mieszkanie w dobrej lokalizacji ma szansę sprzedać się bardzo szybko. Jednak nawet najlepsza oferta musi zostać klientowi odpowiednio przedstawiona, aby zwrócić jego uwagę. Dlatego ważne jest, aby sprzedając nieruchomość, poświęcić odrobinę czasu na przygotowanie porządnego ogłoszenia.

Ogłoszenie to podstawa

Jak inaczej masz przekonać potencjalnych kupców, że posiadasz dokładnie to, czego szukają? Przede wszystkim musisz uświadomić sobie, jaką moc ma takie ogłoszenie. To pierwsze, z czym spotyka się zainteresowany zakupem, gdy przegląda oferty w Internecie. A uwierz, ogłoszeń o sprzedaży mieszkania jest mnóstwo! Chcesz być zauważony? Musisz się wyróżnić. Twoje ogłoszenie powinno zainteresować nabywcę samą miniaturką. O co zatem musisz zadbać? O tytuł ogłoszenia, skrócony opis i zdjęcia – to pierwsze, co rzuca się w oczy. Na tym etapie odbiorca decyduje, czy chce wejść w ogłoszenie i mu się przyjrzeć, czy woli pójść dalej i szukać czegoś ciekawszego.

Jak się wyróżnić?

Wyobraź sobie, że to Ty jesteś nabywcą. Co chciałbyś przeczytać? Co wzbudziłoby Twoje zainteresowanie? Kolejne ogłoszenie wyglądające tak samo? Czy może Twoją uwagę przykuje kreatywny tytuł ogłoszenia w połączeniu z profesjonalnym opisem i wysokiej jakości zdjęciem? Tylko pamiętaj, wszystko z umiarem. Opis może być błyskotliwy, ale przede wszystkim ma być przejrzysty. Powinien zawierać komplet najważniejszych informacji przekazanych w jasny i czytelny sposób. Tak, aby kupujący nie miał wątpliwości co do oferty.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim warto przejrzeć inne oferty, które znajdują się na portalach sprzedażowych. Wówczas będziesz mógł ocenić, które są ciekawe, a które na pewno nie przyciągną klientów. I wyciągnąć z tej lekcji wnioski, które wykorzystasz pisząc swoje ogłoszenie.

Jak zrobić ładne zdjęcia?

Można poprosić o pomoc profesjonalistę. A jednak, jeśli upierasz się, by wszystko robić samemu, zapoznać się z zasadami home stagingu. Przede wszystkim posprzątaj. I nie chodzi tu tylko o starcie kurzy albo odkurzanie. Nieruchomość musi lśnić! Nic nie powinno leżeć na wierzchu. W łazience pochowaj kosmetyki do szafek, w kuchni nic, oprócz podstawowych sprzętów kuchennych, nie powinno znajdować się na wierzchu a w pokojach i salonie koniecznie uprzątnij wszelkie pamiątki z wakacji i rzeczy osobiste. Umyj również okna i upewnij się, że nie ma na nich smug. Do zdjęć kup ładny, pasujący do wnętrza bukiet kwiatów – wywoła on pozytywne odczucia u zainteresowanych. Nie zapomnij też o odpowiednim świetle – ciemne zdjęcia raczej nie przyciągną uwagi klienta. Za to jasne fotografie sprawią wrażenie bardziej profesjonalnych, a lokal będzie wyglądał na czysty i zadbany.

Ogłoszenie to wizytówka Twojego mieszkania i Twoja. Musi być wykonane porządnie, abyś mógł liczyć na duży odzew i nie musiał obawiać się negocjacji już na wstępie. Zadbaj o to, by było ono przejrzyste i profesjonalne, a klienci znajdą Cię sami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *