Ceny mieszkań w Łodzi są zdecydowanie niższe niż większości dużych aglomeracji. Za metr kwadratowy musimy tam zapłacić nawet dwa razu mniej niż w Warszawie lub w Krakowie.

Portal Nieruchomosci-online.pl opublikował nowy raport cen nieruchomości w Łodzi. Pod uwagę wzięte zostały również okoliczne gminy, takie jak: Aleksandrów Łódzki, Andrespol, Brójce, Brzeziny, Koluszki, Konstantynów Łódzki, Lutomiersk, Łask, Nowosolna, Ozorków, Pabianice, Stryków, Tuszyn, Wodzierady oraz Zgierz. Nie jest tanio, jednak ceny są zdecydowanie niższe niż w stolicy czy niektórych innych dużych miastach.

Ceny mieszkań w Łodzi i okolicy

Średnia cena mieszkania w Łodzi w marcu 2024 roku wyniosła 8493 zł za metr kwadratowy. Ceny w tym okresie mieściły się w przedziale od 7,1 tys. zł do 10,3 tys. zł. Średnio o ponad 2 tys. zł za metr mniej musieliśmy zapłacić, decydując się na zakup mieszkania w Konstantynowie Łódzkim lub Zgierzu. Średnia cena metra kwadratowego nieruchomości wyniosła tam niewiele ponad 6,3 tys. zł. Nieco taniej było w Pabianicach, gdzie średnia cena kształtowała się na poziomie poniżej 5,9 tys. zł, przy czym najtańsze mieszkania można było już kupić za niecałe 4,3 tys. zł za metr.

W regionie najdrożej było w Skierniewicach (średnia na poziomie 7,1 tys. zł za metr), w Kutnie (6,7 tys. zł za metr) oraz w Piotrkowie Trybunalskim (6,1 tys. zł za metr). W pozostałych miastach regionu średnia cena nie przekraczała 6 tys. zł. Najtaniej było w Zduńskiej Woli, gdzie ceny mieściły się w przedziale od 3,8 tys. zł do 5,9 tys. zł, a średnia była niewiele wyższa niż 5,2 tys. zł za metr kwadratowy.

Ceny domów w Łodzi i jej okolicach

Za dom w Łodzi trzeba było zapłacić 6 854 zł za metr kwadratowy. Była to najwyższa cena w regionie. Biorąc pod uwagę okoliczne gminy, najdroższe domy były sprzedawane w Tuszynie (prawie 6,5 tys. zł za metr), w Pabianicach (blisko 6,1 tys. zł za metr) oraz w Aleksandrowie Łódzkim (5,8 tys. zł za metr).

Najtańsze domy zostały odnotowane w gminie Ozorków. Średnia cena metra była poniżej 3,8 tys. zł, natomiast średni zakres cen wyniósł od 3 tys. zł do 5,5 tys. zł za metr kwadratowy.

W regionie najdroższe domy były w Radomsku. Decydując się na zakup, musieliśmy na ten cel przeznaczyć średnio prawie 5,6 tys. zł za metr kwadratowy. Było to jedyne miasto, w którym cen przekroczyła 5 tys. złotych. Około 4,7 tys. zł za metr kwadratowy kosztowałby nas dom w Piotrkowie Trybunalskim i Zduńskiej Woli.

Dysponując mniej zasobnym portfelem, mogliśmy wybrać Bełchatów (około 4,4 tys. zł za metr) lub Kutno (blisko 4,2 tys. zł za metr). Najtaniej było jednak w Tomaszowie Mazowiecki, gdzie ceny domów mieściły się w przedziale od 2,4 do 4,5 tys. zł, a średnia cena metra kwadratowego nie przekroczyła 3,8 tys. złotych.

Ceny działek budowlanych

W marcu 2024 roku najdroższe działki budowlane były w Łodzi. Za metr musieliśmy zapłacić między 214 a 414 zł, co dawało średnią cenę na poziomie 282 zł za metr kwadratowy. Średnia cena metra kwadratowego gruntu pod zabudowę przekroczyła poziom 200 zł jedynie w gminie Nowosolna. Najtaniej parcele mogliśmy kupić w gminie Stryków (125 zł za metr), gminie Ozorków (117 zł za metr) oraz w gminie Łask (114 zł za metr).

Wśród miast z regionu w zestawieniu znalazły się dwie lokalizacje: Piotrków Trybunalski ze średnią ceną na poziomie 206 zł ora Bełchatów, gdzie cena osiągnęła poziom zaledwie 106 zł za metr kwadratowy gruntu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.