Sprzedając mieszkanie należy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym potencjalni nabywcy zaczną rozważać zakup. Niewłaściwe podejście może odstraszyć nabywcę i utrudnić sprzedaż, a przedłużający się czas finalizacji transakcji negatywnie wpływa na wartość danej nieruchomości. Poniżej kilka najczęściej popełnianych błędów przez osoby sprzedające mieszkanie.

Po pierwsze – za wysoka cena

Sprzedaż mieszkania to poważna decyzja, którą należy dokładnie przemyśleć. Zacząć należy od ceny i jej ewentualnej obniżki przy negocjacjach. Wartość mieszkania powinna być dopasowany do obecnych stawek, nawet jeśli wiąże się z to sporą stratą. Ceny mieszkań dynamicznie się zmieniają, a ich dostępność na rynku jest duża, dlatego drogie mieszkania, które niczym się nie wyróżniają nie znajdą chętnych. Nawet świeżo wykonany remont nie będzie wabikiem dla klientów, gdyż większość osób modyfikuje mieszkania pod własne upodobania.

Po drugie – nieatrakcyjne ogłoszenie

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, dlatego dodając ogłoszenie o sprzedaż mieszkania konieczne jest zadbanie o atrakcyjne zdjęcia dobrej jakości. Osoby poszukujące nieruchomości przede wszystkim chcą ją zobaczyć, dopiero później wczytują się w szczegóły. W treści ogłoszenia nie może zabraknąć podstawowych danych jak metraż, liczba pokoi oraz oczywiście cena. Mało precyzyjny anons nie przyciągnie chętnych na oglądanie mieszkania.

Po trzecie – nieporządek w mieszkaniu

Wizytacja nieruchomości to kluczowy moment, by przekonać potencjalnych kupców do podjęcia decyzji o zakupie danego mieszkania. Dlatego też tak ważne jest, aby wszystkie pokoje były czyste, pozbawione osobistych przedmiotów, by obce osoby nie czuły się skrepowane. W razie możliwości finansowych warto odmalować ściany i zakupić nowe zasłony czy narzuty na kanapę. Świeże dodatki sprawią, że mieszkanie będzie się prezentowało dużo lepiej.

Po czwarte – brak czasu dla klientów

Trudno pogodzić codzienne obowiązki z prezentowaniem mieszkania na sprzedaż. Jednak brak czasu na tego typu działania na pewno utrudni znalezienie nabywcy. Jeśli nie mamy wolnego czasu, należy zastanowić się nad powierzeniem całego procesu sprzedaży agencji nieruchomości, która zadba o wszystkie aspekty takiej transakcji i zminimalizuje trudności komunikacyjne z potencjalnymi kupcami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.