Łazienka to najważniejsze pomieszczenia w domu i brak dostępu do niego jest niezwykle uciążliwy. Dlatego w czasie remontu niezbędny jest dokładny plan działań, by domownicy jak najmniej odczuli prowadzone prace. Ze względu na konieczność odłączenia wody na poszczególnych etapach remontu warto wziąć pod uwagę wyprowadzkę na kilka dni do znajomych lub rodziny. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które pomogą szybko i sprawnie przeprowadzić remont łazienki.

Najpierw pobierz wymiary

Nie da się zaplanować nowego wyglądu łazienki bez dokładnego wymierzenia ścian. Uwzględnić należy wszelkie załamania oraz rury, które trzeba estetycznie obudować. W zależności od metrażu pomieszczenia można stworzyć atrakcyjną aranżację łazienkowego wnętrza. Mając wymiary należy sporządzić orientacyjny kosztorys, dzięki któremu będziemy mogli kontrolować budżet na remont.

Poszukiwania idealnego wystroju

Dokładnie przemyślana koncepcja zmian to najważniejszy krok podczas remontu. Wybieranie płytek, mebli oraz sanitariatów zajmuje najwięcej czasu. W sklepach jest ogromny wybór, dlatego po podjęciu decyzji należy skompletować wszystkie niezbędne elementy oraz materiały. Należy trzymać się zasady – kup 10 proc. więcej niż potrzebujesz. Odrobiona więcej farby czy płytek nie będzie dużym kosztem, a ryzyko stłuczenia glazury lub zarysowania świeżo pomalowanej ściany jest bardzo duże. Dzięki temu w czasie remontu nie będziemy tracić czasu na chodzenie po sklepach.

Szkic techniczny i terminarz

Niezwykle przydatny jest plan całej łazienki wraz z opisanymi pracami i szacunkowym czasem trwania remontu danej części łazienki. Taki plan ułatwi wszystkim domownikom korzystanie z łazienki oraz pozwoli rozplanować poszczególnie działania – np. skuwanie starej glazury, naprawę hydrauliki czy położenie nowych wodoodpornych paneli.

Przyjemna współpraca

Dobrze zaplanowany remont łazienki nie będzie trwał długo. W zależności od naszych umiejętność część prac możemy wykonać sami, a część zlecić fachowcowi, by po kilkunastu dniach cieszyć się nową, piękną i funkcjonalną aranżacją łazienki. Czas trwania remontu jest relatywny, by niekiedy nawet kilkudniowe prace związane ze położeniem nowych płytek wystarczą, by zmienić łazienkę nie do poznania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *